Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Knjiga: Sofija, promenio sam se; Autor: Nikola Dumitrašković
#1
Knjiga Sofija, promenio sam se je nastavak priče Tajne Dunava, junaka Darija i Sare, njegove najveće ljubavi koje je život misteriozno spojio, a još misterioznije rastavio. Knjiga još otkriva i ko je stvorio priču Monika je rekla zbogom i kako je ona napisana. U priči se pojavljuje najmlađi lik do sada po imenu Sofija. Ona će biti zvezda vodilja kroz nezaboravnu ljubavnu, erotičnu i nesvakidašnju priču koju svi proživljavamo, ali nas je nekada možda i sramota da o tome pričamo.

Priča će dva lika odvesti u različitim pravcima poput raskrsnice koja razdvaja dva puta, ali dva puta, koja vode prema istom odredištu. Na jednom putu, Dario će otkriti sve ono što je u romanu Tajne Dunava ostalo sakriveno, a Sofija će upoznati jedan novi svet, obrnuti svet koji će joj pomoći u pronalasku sopstvene sreće.

Dobar deo priče je posvećen obrnutom svetu koji je autor video kao jedino rešenje globalnih problema sa kojima se svaki čovek pojedinačno, a i grupa ljudi, suočava.

O knjizi

Sofija je kao devojčica upoznala pisca Daria u Budvi koji ju je potpuno opčinio svojom pričom o obrnutom svetu i promenio njen tok odrastanja. Možda bi Sofija bila kao i većina devojčica, ali njena lucidna strana je zadržala dete u telu odrasle žene. Sofija će otkriti ljubavnu priču Daria, dok će svoju priču u hodu pričati. Sofija voli nesvakidašnje stvari. Ona voli da priča sa kamenjem i nju ne interesuje svet u kome se nalazi, već samo onaj na koji će svi otići.

Ni ja ne razumem ljude, ali znam jednu stvar. Ono zbog čega ljudi viču i dižu tenziju to uopšte nije problem, on se nalazi negde dublje u njima i mnogo je veći nego što se predstavlja. Ljudi se plaše da reše one prave i velike probleme, pa onda galame oko sitnica. Ljudi.

Sofija, promenio sam se

Autor o knjizi

Kada preorete zemlju, dobijete jedno potpuno ruglo i uništenu zelenu površinu kojom čak ne možete ni da hodate. Ono što nakon sledi je rađanje novog, drugačijeg života koji će vam podariti plodove i izgledaće daleko lepše nego što je izgledao. Tako sam i ja, radeći na ovoj priči, kopao sam po sebi tražeći sve ono što me čini čovekom i napisao sam nastavak romana Tajne Dunava i spojio sam  knjigu Monika je rekla zbogom u priču. Povezao sam tri naslova, ali zanimljivo je da ne morate da ih čitate određenim redosledom. Čak, ako vam je Sofija, promenio sam se prva knjiga u nizu, možda vaše otkrivanje priče može da bude i zanimljivije nego ako čitate redosledom kojim su knjige objavljene.


Knjigu možete poručiti isključivo u okviru seta u kojem spadaju i dela autora Tajne Dunava i Monika je rekla zbogom po ceni od 1000 dinara + PTT na vezi: 


[Image: IMG_20180521_202237-1.jpg]
Utisci čitalaca:

“Knjiga sa definitivno najjačom poukom, da se ja osećam čudno posle čitanja i da ne znam da li sam zaista to i proživela ili sam sve samo pročitala. Smena emocija od početka do kraja. Sreća, tuga, nada, ljubav. Emocija…”
S. B.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)